Укр.   Рус.      

Освітній портал про релігії світу


 Освітній портал про релігії світу      
Бог єдиний,
хоча може бути
багато різних вір...

     Релігія відіграє величезну роль у всіх соціальних сферах. Що таке релігія, якщо вона впливає на культуру, розвиток науки, медицину, соціальні інститути та багато іншого? Це – дивовижна духовна спільність, яка виникає у людей з різною культурною спадщиною, різними поглядами та традиціями. Навіть такі сфери, як шлюб та створення сім'ї не обходяться без участі релігійних поглядів людини. Так, наприклад, католицькому духовенству заборонено одружуватися. Медичну етику сформовано не без участі релігії. Численні суперечки про можливість клонування багато в чому були пов'язані з тим, що Церква не вважає за належне брати на себе роль Творця. Іноді люди, які живуть в одній державі і мають одну культуру та історію, можуть бути зовсім різними і жити по-різному лише тому, що вони сповідують різні релігійні погляди.
     Релігія часто визначає психологічний стан людини. Так, потрапляючи в деструктивні секти, люди часто починали поводитися агресивно або виявляли не властиві їм насамперед риси характеру.
     Релігія впливає навіть на політику та освіту окремих держав, а також на управління ними. На жаль, саме релігійними поглядами часто покривалися злочинні діяння. Такі, як інквізиція. Але до істиної релігійності це не має жодного відношення, оскільки всі світові релігії миролюбні та сповідують любов та повагу до ближнього. Любов до Бога і ближніх є основою християнства.
     Якщо говорити науковою мовою, то у релігії існують регулятивна, комунікативна, інтегративна, виховна та компенсаторна функція в житті суспільства. Регулятивна встановлює складні суспільні процеси та впливає на поведінку людей та їх життя у суспільстві. Комунікативна полягає в об'єднанні людей у ??групи за релігійною ознакою. Інтегративна дозволяє кожному послідовнику тієї чи іншої релігії стати частиною цілого та вважається продовженням комунікативної функції. Компенсаторна функція допомагає людині впоратися з життєвими труднощами, релігія підтримує людей у ??важкі моменти їхнього життя, пояснюючи, з чим можуть бути зв'язані неприємності, як їх подолати чи навчитися з ними жити. Виховна формує моральні цінності в окремо взятої людини або цілої групи людей.
     Більшість релігій допомагає людині подолати страх смерті та невідомості, декларуючи безсмертя людської душі або переродження. Релігія допомагає людині пережити біль від втрати близьких та знайти новий сенс у земному існуванні.

За матеріалами сайту: https://www.pravmir.ru/
Посилання на деякі релігійні сайти     


Деякі основи світових релігій :


Релігії Сходу
 Освітній портал про релігії світу

Секти Сходу
     Православні церкви
Релігії Заходу.       Православні церкви:      Албанська.      Олександрійська.      Американська.      Антіохійська.      Болгарська.      Грузинська.      Єрусалимська.      Кіпрська.      Константинополь.      Польська.      Румунська.      Російська.      Білоруська.      Китайська.      Латвійська.      Молдавська.      Російська за кордоном.      Українська.      Естонська (МП).      Сербська.      Чехословацька.      Елладська.      Критська.      Синайська.      Фінляндська.      Японська.     
 В Початок сторінки      
     Старообрядництво
     Неканонічне православ'я
     Дохалкідонські церкви
     Протестантство
     Католицизм
     Інші напрямки церкви
     Релігії Стародавності
     Сектанство. Західні секти
     Російські секти
     Квазіденомінації
     Сатанізм
     Окультизм
     Неоязичницькі секти
Рух New Age:      Академія Золотова.      Анастасія.      Бажівці.      Біла екологія.      Зелене братство.      Зелений орден.      Крила досконалості.      Радастея.      Послідовники Григорія Грабового.      Зошита.      Храм Шеол.      Центр Єднання.      Центр Кадуцей.      Центр космічної свідомості.      Центр Уніведа.      Школа єднання Всеволод.      Екологія свідомості.      Рух Грааля.      Небесна брама.      Новий акрополь.      Послідовники Карлоса Кастанеди.      Раеліанський рух.      Форум.      Церква загальна та торжествуюча.     
 В Початок сторінки      

     Іслам
     Буддизм
     Релігії Китаю
     Релігії Японії
 В Початок сторінки      
     Релігії Індії
 В Початок сторінки      
     Релігії Ірану
     Юдаїзм
     Релігії Африки
 В Початок сторінки      
     Нетрадиційні релігії
     Секти Індії
     Секти Японії
     Секти Китаю
 В Початок сторінки      
     Секти Кореї
 В Початок сторінки      
     Секти В'єтнаму
В'єтнаму :      Као дай.      Хоа-хао.     
 В Початок сторінки      
     Секти Філліпін
     Секти Ісламу
Ісламу:      Бахаїзм.     
 В Початок сторінки      
     Секти Африки